Dodaj ogłoszenie
Ogłoszenie

10 wskazówek na ochłodzenie dla psa.

Cena: 0,00PLN do negocjacji Zaproponuj cenę!

Podziel się:

Nie załączono wideo.

Wyślij wiadomość do użytkownika: zostanie ona dostarczona pod
adres email ogłoszeniodawcy.

Stolica Polski to?
Odpowiedź na powyższe pytanie:

Zachowaj bezpieczeństwo!



  • Pieniądze przekazuj osobiście, nie wysyłaj pieniędzy pocztą ani przelewem!


  • W celu sfinalizowania transakcji spotykaj się w miejscach publicznych.


  • Zanim zdecydujesz się na zakup sprawdź czy przedmiot nie pochodzi z nielegalnego źródła. W przeciwnym wypadku, gdy przedmiot jest kradziony, Ty również możesz mieć kłopoty z prawem.



Więcej o zasadach bezpieczeństwa!
promuj ogłoszenie
Numer ogłoszenia: 44043
Województwo: dolnośląskie
Firma: Przychodnia weterynaryjna VETAN
Powiat: m. Wrocław
Miejscowość: Wrocław
Dzielnica: Fabryczna
Kod pocztowy: 54-117
Ulica: ul. Królewiecka 163A
Telefon: Odkryj numer
Strona www: https://vetan.pl
   
dodano: 09-07-2022
ważne do: 29-05-2024
wyświetleń: 36



Szczegóły oferty:

Po niewielkim spadku temperatury na przełomie tygodnia, kolejne dni będą coraz cieplejsze, a w środę w niektórych regionach Polski zrobi się wręcz gorąco. Nad kraj napłynie zwrotnikowe powietrze z południowej Europy i północnej Afryki. Temperatura zbliży się do 30 stopni Celsjusza.
Gorące temperatury mają wpływ nie tylko na nas ludzi. Nawet psy robią się gorące pod sierścią. Ale jak właściwie psy się pocą? Ile wody powinieneś pić dziennie? Jak rozpoznać udar cieplny? A przede wszystkim: Jak schłodzić psa? Zadaliśmy sobie te pytania i podaliśmy dziesięć najlepszych wskazówek, jak schłodzić się w gorące letnie dni.
Praktyczne wskazówki, jak ochłodzić psy.
Dajemy 10 wskazówek na gorące letnie dni, aby ochłodzić psa bez zakłócenia procesu krążenia.
1. Zapewnij odpowiednią ilość wody, także w podróży
Aby psy mogły pić wystarczającą ilość płynów w gorące letnie dni , miskę do picia w domu należy zawsze napełniać świeżą wodą. Psu zawsze należy proponować coś do picia w drodze. Do tego nadają się składane miski z butelką , które można łatwo zabrać na każdą wycieczkę.
2. Nie wychodź na spacer w środku dnia, raczej rano i wieczorem
Mądrze wybieraj pory spacerów. W upalne dni spacery z psem należy przełożyć na godziny poranne i wieczorne . Szczególnie starsze zwierzęta i psy z grubym podszerstkiem cierpią z powodu południowego upału.
3. Wybór miejsca na spacery: Lepiej nad jeziorem lub parku
Zamiast spacerować po polach czy łąkach, latem warto wybrać się do lasu, gdzie nie ma bezpośredniego światła słonecznego lub nad jezioro. Zwierzęta znacznie lepiej czują się w wodzie lub w zacienionych miejscach. Za wszelką cenę należy również unikać długich dystansów na drogach asfaltowych, ponieważ gorący asfalt może poparzyć łapy.
Ogólna zasada: Przytrzymaj wierzch dłoni na powierzchni drogi przez 7 sekund. Jeśli na ulicy jest dla ciebie za gorąco, jest też za gorąco dla psich łap!
4. Unikaj wysiłku fizycznego
W wysokich temperaturach należy unikać ciężkiego wysiłku fizycznego, takiego jak jazda na rowerze, intensywnej zabawy ze współplemieńcami i sportów, takich jak zwinność . Ekstensywny sport podwyższa temperaturę ciała psa, co w upale mocno obciąża układ sercowo-naczyniowy psa. W najgorszym przypadku może to doprowadzić do udaru cieplnego .
5. Chłodząca mata, mokra koszulka lub ręcznik ochłodzą
W szczególnie upalne dni właściciele psów mogą schłodzić psa mokrym podkoszulkiem lub wilgotnym ręcznikiem. Należy zadbać o to, aby koszulka nie była zbyt ciasna, aby zapewnić cyrkulację powietrza. Lepsze są tak zwane maty chłodzące lub wilgotny ręcznik, który kładzie się na podłodze . Bo tutaj pies może sam zdecydować, czy chce skorzystać z tej formy schładzania.
6. Nigdy nie zostawiaj psa w samochodzie
Latem nigdy nie wolno zostawiać psów samych w samochodzie , ponieważ może to stać się śmiertelną pułapką. Przy zamkniętych szybach wnętrze samochodu bardzo szybko się nagrzewa, co może spowodować udar cieplny psa.
7. Podziel jedzenie na kilka porcji
W okresie letnim dzienna racja pokarmu powinna być podzielona na kilka małych porcji . Oznacza to, że układ pokarmowy i krwionośny psa nie są niepotrzebnie obciążone.
8. Regularna pielęgnacja: szczotkuj codziennie
Psy o ciemnej sierści szczególnie cierpią na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W zasadzie wszystkie psy powinny być regularnie szczotkowane , aby więcej powietrza mogło dotrzeć do skóry. W przypadku niektórych ras przycinanie sierści zapewnia ulgę.
9. Zapewnij odpowiednie pomieszczenie
Po spacerach lub pobycie w ogrodzie psom należy zawsze zapewnić chłodne, zacienione miejsce schronienia . Należy również zadbać o to, aby psy mogły dostatecznie zregenerować się po spacerach. Starsze psy mogą potrzebować przerwy podczas spaceru.
10. Poznaj oznaki udaru cieplnego
Udar cieplny zagraża życiu psów . Objawy obejmują apatię, chwiejny chód, ciemny język, szkliste oczy, gorączkę, białawe błony śluzowe i wymioty . W takim przypadku psa należy natychmiast wyprowadzić ze słońca w chłodne miejsce i schłodzić np. wilgotną szmatką. Nie używaj lodowatej wody i zaczynasz schładzać łapy psa. Po udzieleniu pierwszej pomocy zwierzę należy niezwłocznie zabrać do lekarza weterynarii .
Ile powinny pić psy?
Aby termoregulacja działała u psów, muszą pić wystarczająco dużo w upalne dni, aby zrównoważyć poziom wody.
Pies powinien spożywać średnio od 40 do 50 mililitrów wody na kilogram masy ciała. Gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka, zapotrzebowanie na płyn wzrasta do 100 do 150 mililitrów na kilogram .
Jeśli psy są karmione mokrą karmą, część zapotrzebowania na wodę podczas jedzenia jest pokrywana. Przy karmieniu na sucho właściciele psów powinni upewnić się, czy całe dzienne zapotrzebowanie pokrywane jest z wodą pitną.
Dlaczego psy dyszą?
Inne pytanie mogłoby również brzmieć: Jak psy się pocą? Ponieważ sapanie odgrywa kluczową rolę w termoregulacji . W przeciwieństwie do nas, ludzi, psy nie pocą się nadmiernie przez skórę, a jedynie gruczoły potowe znajdują się w skórze łap. Dlatego ochładzają się, dysząc nad nosem i ustami. Podczas wdechu i wydechu powietrze dociera do dobrze ukrwionych błon śluzowych nosa i ust, woda odparowuje i parowanie chłodzi psa. Dzięki temu temperatura ich ciała jest stabilna.
Dlatego jest całkowicie normalne, że psy bardziej dyszą po wysiłku fizycznym lub gdy jest bardzo gorąco. Normalna częstotliwość oddychania od 10 do 40 oddechów na minutę może nawet wzrosnąć dziesięciokrotnie . Jednak nadmierne dyszenie może również wskazywać na stres lub ból.
https://rezerwacja.vetan.pl/


10 wskazówek na ochłodzenie dla psa.

Podobne ogłoszenia w tej kategorii

Najczęściej oglądane ogłoszenia